Dr. Çağdaş Kışlaoğlu

  Öğretim Üyesi / Protez Uzmanı

  İlk öğrenimini Londradaki Eastsheen Primary School’da tamamladıktan sonra, liseyi hem İstek Özel Semiha Şakir Lisesinden hem de California Piedmont High Schooldan çift lise diploması alarak bitirmiştir. Daha sonra Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalında görev yapmıştır.

  2000 yılından sonra Kozmetik Diş Hekimliği, CAD \ CAM diş tedavileri ve akıllı gülümseme tasarımları üzerine çalışmalarda bulunmuştur. Mezun olduktan sonra Protez Diş Hekimliği dalında çalışmalarda bulunarak, Zirkonyum köprülerin kırılma direnci ve marj adaptasyonu konusunda 2005 yılında Doktora derecesini almıştır.

  2009’dan bu yana ulusal ve uluslararası bazı televizyon kanallarında yayınlanan sağlık programlarına diş hekimi olarak katkı sunmuştur.

  2011’den beri Beykent Üniversitesi Ağız Sağlığı Bilimleri ve Teknolojileri Bölümü’nde yarı zamanlı olarak Yrd. Doç. Dr. Olarak görev yapmaktadır.

  Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, Amerikan Diş Estetiği için Kozmetik Diş Hekimliği Akademisi (AACD) ve Bilgisayar Destekli Diş Hekimliği Akademisi (CADA) üyesidir.

  Ayrıca sertifikalı bir CEREC eğitmeni olup, Diş estetiği ve tüm dünyadaki The Smart Smile Design konsepti üzerinde yurt içi ve yurt dışında seminerler ve diş hekimleri eğitim kursları vermektedir.